Соціально-психологічна служба


ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ

Наталя Олексіївна НАЙДЬОН 

Освіта: вища спеціальна

Категорія: І
самоосвіта практичного психолога  ТУТ

відповідальна особа з прийому повідомлень про випадки домашнього насильства

НА ЧАС КАРАНТИНУ
ПРАКТИЧНИЙ ПСИХОЛОГ ПРАЦЮЄ ДИСТАНЦІЙНО

отримати консультацію практичного психолога можна в групових бесідах в Viber
***
ФОТОЗВІТ
за 2014-2019 навчальні роки (тут)
за 2019-2020 навчальні роки (тут)
***


Як говорити з дітьми про вірус: 
практичні поради для батьків

    Поширення незрозумілої інформації про смертельний вірус може викликати в дитини почуття небезпеки та спантеличення. Пропонуємо добірку порад, які допоможуть спокійно поговорити з дитиною про коронавірус від експерті у сфері дитячої психології – Марк Рейнек, Рейчел Томасян та Робін Гудман.
1. Тримайте під контролем власні емоції
    Перш ніж говорити з дитиною про небезпечне захворювання, переконайтеся, що контролюєте власну тривогу та страх. Адже діти часто віддзеркалюють емоції батьків. "Маленькі діти беруть приклад зі своїх батьків, стосовно того як реагувати на незрозумілій їм ситуації. Діти одразу зрозуміють спокійні ви чи стурбовані, й будуть поводитися аналогічно", – пояснює Марк Рейнек, директор та старший психолог Інституту дитячого розуму. Якщо дитина відчує стурбованість батьків, то гіперболізує небезпеку в своїй уяві.
2. Станьте ініціатором розмови


     Не потрібно боятися піднімати цю тему, якщо дитина сама ще не запитувала. Ви можете стати для неї надійним джерелом інформації. Цій розмові не варто приділяти якоїсь надмірної уваги, можна просто підняти тему під час звичайної бесіди за обіднім столом. "Хочете ви цього чи ні, але ваша дитина, ймовірно, вже чула про коронавірус по новинах або від однолітків. Саме тому я завжди рекомендую зіграти на випередження. Поговоріть зі своїми дітьми про речі, які можуть налякати, перш ніж вони почують більш страхітливу версію від однокласників", – каже Рейчел Томасян, ліцензований терапевт з питань шлюбу і сім'ї.
3. Запитайте, що вони вже знають про коронавірус
    Відкриті запитання допоможуть оцінити знання ваших дітей, а також їх емоційний стан. Заохочуйте малечу висловлювати свої почуття. Проаналізувавши сприйняття дитини, можна визначити, яким чином далі будувати розмову. Крім того, буде можливість підкоригувати дитячі знання, щоб сформувати реалістичне уявлення про ситуацію. "Зараз багато новин про сезон грипу, мені цікаво, що ти чув про це", – такий початок розмови пропонує Робін Гудман, клінічний психолог і арт-терапевт. Експерт рекомендує повсякчас нагадувати дитині про те, що ви готові її вислухати та відповісти на будь-які запитання.
4. Спілкуйтеся з дитиною правильно
    

Інформувати дитину потрібно зрозумілою мовою, відповідно до її віку. Тільки тоді вона зможе зрозуміти проблему та перестати тривожитися. "Батьки повинні підходити до розмови зі своїми дітьми про коронавіруси зі по-різному, зважаючи на вік та рівень розвитку. Гарне практичне правило – використовувати тільки ті слова, які ваша дитина вже розуміє", – дає пораду Рейчел Томасян.
      Дітей до 6 років не потрібно навантажувати зайвими деталями, як назва вірусу або глобальна загроза захворювання – вони ще не готові це усвідомити. Замість цього поговоріть з дітлахами про мікроби, як люди хворіють, і про те, що ми можемо зробити, щоб залишатися здоровими.
     Будьте уважні до розмов, які ведете з вашим партнером або дітьми старшого віку, перед малечею. Якщо діти почнуть ставити якісь запитання – запевніть їх, що ваша сім'я здорова і в безпеці.


* * *

      Пропонуємо Вашій увазі добірку розвиваючих сайтів, які можна використовувати під час карантину для розвитку вашої дитини. Тут Ви знайдете безліч матеріалів для розвитку своєї дитини (ігри, казки, лічилки, віршики, розмальовки, рецепти для випічки, матеріали для творчого розвитку дитини та багато іншого) (текст)

ПРОТИДІЯ БУЛІНГУ (матеріали тут)

МИ ПРОТИ НАСИЛЛЯ (матеріали тут) 
 

ПОРАДИ ТА КОНСУЛЬТАЦІЇ ПРАКТИЧНОГО ПСИХОЛОГА
(перейдіть за посиланням) 
Магічні малюнки (відео)
Чим зайняти дитину під час карантину (текст)
Як підняти собі настрій, коли все погано. Поради для батьків (текст)
Корисна зарядка від нейропсихолога (відео)
Фрази, які потрібного говорити дитині кожен день (текст)


ПІДГОТОВКА ДІТЕЙ ДО ШКОЛИ
(перейдіть за посиланням) 
Анкета готовності дитини до школи (текст)
Як зрозуміти чи готова дитина до школи? (текст) 
Як підготувати дитину до школи (текст)
Ігри для підготовки до школи (текст)
Підготовка до школи (відео) 

   

АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ ДО САДОЧКА

 (перейдіть за посиланням) 

Готуємося до дитячого садочка (текст)
Рекомендації батькам щодо адаптації в садочку (текст)
Перші дні в закладі дошкільної освіти (текст)
Казкотерапія в період адаптації до дитячого садочка (текст)

 КАЗКОТЕРАПІЯ

 (перейдіть за посиланням)   

Казкотерапія. Практикум для батьків (текст)

Поради з читання казок (текст)

Заохочення дітей до самовиховання казкою (текст)

Список повчальних казок В. Сухомлиського (текст) 

Анкета для батьків "Казка в моєму житті" (текст)


 

 Рівні права батьків на виховання після розлучення